![](https://myhsis.gr/wp-content/uploads/2017/06/17880363_1677195628962129_7757877048069624453_o-420x280_c.jpg)
Ο Όμιλος μας συμμετείχε με απόλυτη επιτυχία, κατά γενική ομολογία όλων των παρευρισκομένων θεατών, στο 5ο Φεστιβάλ Παραδοσιακών χορών που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα του Σαββάτου 8 Απριλίου 2017 στην κεντρική πλατεία των Τρικάλων.
Ο όμιλος «Μύησις» απέσπασε το θερμότερο χειροκρότημα, αλλά και τις άριστες κριτικές του κοινού, παρουσιάζοντας με τον καλύτερο τρόπο, τη μουσικοχορευτική παράδοση της πόλης της Καστοριάς.
Η όμορφη βραδιά έκλεισε σε γνωστό κέντρο των Τρικάλων, όπου χορευτές και μουσικές απ’ όλη την Ελλάδα κράτησαν το γλέντι ζεστό έως τις πρώτες πρωινές ώρες της Κυριακής.